resultsfirstpreviousnextenduitgebreidhome

Beeldje

destroyed.jpg
Flash

Blokbeeldje van de balsemer Ipoe, die afgebeeld is terwijl hij op de grond zit met zijn knieƫn tot de kin opgetrokken en de handen gevouwen. Op het paneel voor zijn benen staan Osiris, Isis en Horus afgebeeld en op de beide zijden staat tekst. De linkerzijde is beschadigd. Langs de rug van de figuur loopt een rugpilaar waarop eveneens een offerformule is gegraveerd.

Huidige bewaarplaats

LIVERPOOL MUSEUM [03/061] LIVERPOOL

Inventarisnummer

M13518

Datering

19E DYNASTIE

Vindplaats

ONBEKEND

Categorie

FIGUURTJE/BEELDJE

Materiaal

KALKSTEEN

Techniek

EFFEN

Hoogte

36 cm

Breedte

18 cm

Vertaling

Sokkel: Een offer dat de koning brengt [aan] Anoebis, heer van het heilige land, opdat hij aanroepoffers geve voor de Ka van de balsemer Ipoe, waar van stem.
Zijkant: Een offer dat de koning brengt aan Osiris-Wennefer, heer van de eeuwigheid, heerser voor eeuwig en altijd, opdat hij aanroepoffers geve van brood en bier, ossen en gevogelte, plengoffers, wijn, melk en al het goede en reine waarvan een god leeft (?), voor de Ka van de zeer begunstigde, geliefde van zijn heer, de balsemer Ipoe, waar van stem.

Bibliografie